Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SDH HRUŠKA

Výroční zpráva
 

Zpráva o činnosti za rok 2014

 

      Vážené sestry a bratři hasiči,vážení hosté,dovolte mi,abych Vás seznámila s činností našeho sboru za rok 2014.

           Tento rok jsme uspořádali už 10.jubilejní ročník hasičského maškarního plesu,který se konal jako vždy v únoru.Akce byla velmi zdařilá a efektivně obohatila naši pokladnu.Hned druhý den 22.února,proběhly dětské šibřinky,pro děti byly připravené různé soutěže a hry,celou akci jsme ukončili velkou tombolou.

           Začátkem sezony jsme ještě nechali projít generálkou naše stříkačky,avšak některé opravy se protáhly,tak jsme se nemohli zúčastnit některých soutěží a jiných akcí,což se budeme snažit v příštím roce napravit.

           V červnu už jsme sezonu naplno rozjeli a hned soutěží u nás 14.června.Desátým ročníkem memoriálu Vratislava Vrány,který se konal na místním hřišti.Jako první soutěž odstartovali mladší a starší žáci.Den předtím jsme na poslední chvíli sestavili i mladší žáky a velmi se jim dařilo.Obsadili 4.místo.Starší se snažili ukázat co umí a povedlo se,byli na 2.místě. Odpoledne už své síly změřili muži,a také ženy.Klukům se nepovedl útok podle představ,a proto obsadili 4.místo.U žen už to bylo trochu lepší,ty byly první.

           Další víkend v sobotu 21.června jsme přijali pozvání na soutěž mladých hasičů z Kobeřic.tyto závody se konaly v Hradčanech na hřišti.Reprezentovali jsme obě kategorie.Mladším se vůbec nepovedl útok,nenastříkali jeden terč a tak měli neplatný pokus.Starší už byli lepší,i když s útokem nebyli moc spokojeni,přesto se z druhého místa radovali.

           O týden později 28.června nás čekala velmi náročná sobota.Hned dopoledne jsme s dětmi zavítali do Dobromilic na soutěž žáků.Oběma našim družstvům se dařilo a mladší žáci přivezli svůj první pohár,a to za 3.místo.Starší žáci znovu dospěli pouze k druhému místu. Odpoledne jsme se tam zase vrátili na soutěž mužů a žen.Tentokrát byla účast velmi ale velmi slabá,2 družstva žen a 3 družstva mužů.Za muže soutěžili i naši veteráni,kteří jeli okolo na soutěž veteránů do Vřesovic,aby byla účast trochu lepší a vyběhali si 2.místo.I naše holky obsadily druhé místo.Hned po odsoutěžení v Dobromilicích jsme vyrazili do zmíněných Vřesovic,kde už probíhala soutěž veteránů a veteránek.Dovezli jsme domů další dva poháry,veteráni za první místo a veteránky za místo druhé. Za jediný den jsme tedy vyhráli 6 pohárů.

           V červenci,v období státních svátků jsme opět pořádali stanování,pro děti,za hasičskou zbrojnicí.Táborníků bylo něco okolo 30 a nebyli jen z naší obce.Počasí příliš napřálo a tak se část stanování odehrála v kulturním domě.V neděli jsme pro děti připravili olympiádu na místním hřišti.Stanování jsme zakončili vyhlášením nejlepšího olympionika a předáním diplomů.

           V sobotu 12.července se uskutečnila soutěž v Doloplazích.Připojili jsme se k odpoledním bojům mužů,a to jako smíšené družstvo.Útok jsme však nedokončili kvůli rozpojené savici na stříkačce,tudíž jsme obdrželi neplatný pokus.

           První srpnový víkend 2.srpna opět patřil nám. Pořádali jsme soutěž pohár starosty obce.Dva poháry,za 3.místo pro muže a 2.místo pro ženy,zůstaly v Hrušce.

           Dne 6.září se mladší a starší žáci účastnili požární soutěže ve Víceměřicích.Mladší žáci zaběhli v čase 37,2 sekundy ,který stačil na 6.místo ze 14 družstev.Starší žáci nastoupili poté. Na nástřikové terče udělali čas 21,8 sekund a z 10 družstev obhájili první místo. Ihned po soutěži žáků přišli na řadu veteráni a veteránky.Naše stará garda ukázala,že to umí i po těch letech,a i přesto,že měli na trati překážky,2 poháry putovaly zase k nám do Hrušky. Chlapi po odečtech za věk postoupili na druhé místo,ženy si zase polepšili na místo třetí.

           20.září jsme se znovu setkali u nás na hřišti na memoriálu Jitky Donátové a soutěži veteránů a veteránek. Ráno se sešli děti.Mladším se moc nepovedl útok,po problémech na rozdělovači jejich čas stačil na 7. předposlední místo.Starší,ti se pochlapili a s krásným časem 15,43 sekund obhájili prvenství. Po nich už na řadu přišli veteráni.Jako první přišel na řadu požární útok,kde ti naši neměli konkurenci a poháry za obě první místabyly naše. A aby byla pořádná sranda,byla tradičně připravena i mimosoutěž,u které jsme se náramně bavili. Boj o sladkosti probíhal formou štafety a muselo se zúčastnit všech 7 soutěžících.Nejlepší z žen byla Hruška a z mužů to byly Vřesovice,obojí dostaly dort neznámých tvarů a ostatní taky nějakou tu sladkost.

           Další týden 27.září,naši starší žáci žadonili,aby jsme je vzali na noční závody do Bochoře.Za jejich výborné výsledky jsme jim vyhověli.Nakonec  po né moc vydařeném útoku obsadili uspokojivé 42.místo.Za svůj výkon na památku dostali pěknou sovičku.

           Tímto byla naše činnost vyčerpána.

           Chtěla bych ještě touto cestou poděkovat všem,kteří se podíleli při pomoci na našich sportovních i kulturních akcích.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Plán činnosti na rok 2015

 

uspořádat ples a dětské šibřinky

zajistit sportovní akce a hasičské závody a také akce pro děti

věnovat se hasičské technice a starat se oni aby byla zásahová jednotka pořád akce schopná.

 

 

TOPlist