Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SDH HRUŠKA

Kultura
 
 
ROK 2010

MIKROREGION NĚMČICKO SE BAVÍ
 

V sobotu 28. srpna se konal již dvanáctý ročník (ne)kulturně-sportovního odpoledne „Mikroregion Němčicko se baví“, tentokrát v Tištíně. Přivítalo nás studené počasí u místního JZD, odkud šel průvod obcí až na místní hřiště. Po uvítací básničce Pepy Beneše, kdy skvěle představil všem 16 soutěžních obcí, proběhlo uvítání VIP hostů a družstva se pomalu připravovala na soutěžení. Naše družstvo tvořili Karel Kroupa,Martin Sázel,Marek Kulhaj,Marek Brandýs a já,Alena Anthová.

 

První soutěž na zahřátí pobavila všechny diváky i soutěžící. Museli jsme proběhnout závodní dráhu v potápěčských brýlích i s ploutvemi. My jsme šli hned s první rundou a v první disciplíně jsme byli až šestí a náš plán získat pohár vypadal slibně.

 

Proto nás náš starosta trošku nadopoval,ale další soutěž dopadla hůř. Ve druhé soutěži, kdy jsme ukázali, že jsme vidláci jak se patří, jsme skončili osmí a měli na kontě již 20 bodů. Měli jsme se zednickýma kolečkama projet slalom mezi balíky slámy s jedním členem družstva jako s živým nákladem.

 

Třetí soutěžní disciplína byla tak trochu ekologická. Museli jsme navléknout PET lahve na provázek a s tímto plastovým náhrdelníkem doběhnout do cíle. Tuto disciplínu dokončili jako pátí. Byli jsme celkově na čtvrtém místě.

 

Proto soutěž starostů musela rozhodnout o konečném vítězi. Starostové soutěžili o nejlepšího třídiče odpadu. V oranžových vestách museli házet odpad do správných popelnic. Náš starosta František Baláš nebyl nejlepší,ale ani nejhorší.My jsme si,ale pohoršili a skončili na konečném pátém místě.

 

Oslavy propukly na plno a my se můžeme těšit na příští rok v Dobromilicích.

 

                                                                        HODY
14.,15. a 16. května
1. hodová zábava,na které již tradičně zahrál Animoband J.Štěpánka,pro starší občany,ale pobavili se i mladí,a to až do pozdních raních hodin. Na druhý den v sobotu proběhla,i přes nepříznivé počasí,druhá hodová zábava.Zahrála skupina Ad libitum a také již tradičně kapela Sauria.Počasí celkem vydrželo,a přestože byla zima návštěvnost nebyla špatná,ale zase so hodně vypilo. V neděli byl připraven hodový turnaj v malé kopané a pro ty nejmenší kolotoče s různými atrakcemi.Přesto však celý den výdatně pršelo a celá akce musela být zrušena.
 
8. a 9. května
Uspořádali jsme zabíjačku a udělali jsme domácí klobásy,které využijeme jako občerstvení na hody a hasičské soutěže.
 
HASIČSKÝ MAŠKARNÍ PLES
19.ÚNORA
 Již po šesté jsme v pátek 19.2. uspořádali hasičský ples,opět v duchu maškarním. I když se masek sešlo pouze 12,na náladě to nikomu neubralo. Všichni se skvěle bavili. Na plese totiž bylo skoro 130 platících. Chvíli jsme se báli.že už se nevejdem,ale na parketě i u okýnka bylo pořád rušno,co se snad projeví i v pokladně,takže o místo k sezení nebyla nouze.
 
 
 
DĚTSKÉ ŠIBŘINKY
20.ÚNORA
Také jako obvykle na druhý den proběhly Dětské šibřinky. To znamenalo ihned po probuzení nastoupit do kulturáku a dát po večerním mejdanu všechno dohromady. I když se těžko vstávalo,všechno proběhlo bez jakýchkoliv problémů a dětské masky,kterých je rok od roku víc a víc,se bavily tak,že rodiče měli problémy dostat je domů.

FINANČNÍ EFEKT Z TĚCHTO AKCÍ JE VELICE SLUŠNÝ.VYDĚLALO SE 30 864.

Tak opět příští rok na maškarním ZDAR!!!

 
ROK 2009
 
MIKROREGION NĚMČICKO SE BAVÍ
 
 
neděle 30.8.
      Letošní ročník pořádali poprvé dvě obce,a to Srbce a Vitčice a letos i poprvé byl kvůli špatnému počasí
přeložen na neděli.Přesto všechno se se zúčastnili skoro všechny obce,kromě Víceměřic. Většina soutěžících i diváků se sjíždělo autobusy.Stejně tak i my jsme neváhali a jeli autobusem.
 
      Sportovní den byl zahájen průvodem soutěžících obcí.Průvod se šel z obce Srbce do obce Vitčice,kde sportovní odpoledne proběhlo. Po příchodu na hřiště byly soutěžní obce seřazeny a byly představeny několika větami.Poté byly obce usazeny a soutěž mohla začít.
 
        První soutěž byla:HOD SEKYROU NA TERČ - v této disciplíně jsme obsadili 3. místo.Ihned po krátké pauze byla druhá soutěž,a to:STŘELBA LUKEM - v této disciplíně se nám velmi nedařilo a hodně jsme si pohoršili.
Naopak Tištín s nastřílenými 26 body byl suveréní a nikdo už o jejich vítězství nepochyboval.My jsme chtěli,alespoň
zabojovat na stupně vítězů.
 
      Proto jsme se při 3. soutěžní disciplíně ohromně snažili. Disciplína spočívala na přenosu vody v hrnku přes překážky v časovém limitu 45 sekund.V téhle soutěži jsme byli na 2. místě a celkově na místě 4.
 
      Ve 4. disciplíně už mohl zabojovat pouze náš starosta obce.Soutěž spočívala na přetahování lana mezi představenými obcí a na jízdě na provizorním koni,kde šlo spíše o provedení než o rychlost.Všichni starostové
v této soutěži dostali 5 bodů,tudíž nám naše 4. místo zůstalo a ztráta na 3. místo byla  pouze 0,5 boduz čehož jsme byli velice zklamaní,ale slavili jsme úspěch až dokonce a do odjezdu posledního autobusu,a to tancem při hudbě a zpěvu holek ze ZUŠ.
 
UMÍSTĚNÍ: 1.TIŠTÍN
                          2.VITČICE
                          3.VRCHOSLAVICE
                    4.HRUŠKA
                    6.TVOROVICE
                  11.DOBROMILICE
 
!!! PŘÍŠTÍ ROČNÍK TÉTO AKCE SE BUDE KONAT V TIŠTÍNĚ!!!
 
 
HODOVÝ TURNAJ V MALÉ KOPANÉ
  neděle 17.května
Tentokrát se počasí vydařilo a bylo krásně. Na půlce hřiště byly kolotoče a na druhé se hrál turnaj.Turnaje se zúčastnilo 5 týmů : RALLY TEAM, FC NOTORPRODUKT PREFA, firma BARNET A SYNOVÉ S.R.O,                 FC METEOR TVOROVICE a HRUŠÁCI....
 
Pořadí:
1.místo- RALLY TEAM
2.místo- FC METEOR TVOROVICE
3.místo- FC NOTORPRODUKT PREFA
4.místo- HRUŠÁCI
5.místo- BARNET A SYNOVÉ S.R.O
 
  Sobota 16.května 2.hodová zábava
Zábava tetntokrát udělaná v hájku. Spíše pro mladší generaci.Na této akci zahrály tři kapely, a to:
AD LIBITUM, SAURIA a TCHOŘI.
Počet prodaných vstupenek nebyl nejlepší, ale i tak si myslím, že se akce vydařila, a to i přes výkyvy počasí...
 
 
    
 
     
 
 
    pátek 15.května
Hodová zábava konaná v kulturním domě.Uspořádaná spíše pro starší generaci. K poslechu a tanci hrál
ANIMOBAND J. ŠTĚPÁNKA.
 
 
Turnaj v nohejbale v Dobromilicích
  2.května
Pořádal obecní úřad v Dobromilicích turnaj v nohejbale o " putovní kýbl".Tohoto turnaje se zúčastnilo 10 družstev a jedním bylo družstvo hrušeckých hasiček.. Turnaj vyhralo družstvo zahrádkářů z Dobromilic...
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
 
Oslavy svatého Floriána a oslava výročí 130.let založení SDH Němčice n.H
  1.května
Ráno v 8 hodin jsme šli do průvodu Němčicemi k uctění památky patrona hasičů sv.Floriána.Do průvodu jsme vzali i loni vysvěcenou hasičskou vlajku.Průvod šel přes Němčice ke kostelu, kde se konala mše, po té následovalo položení věnce k pomnku padlých a dále položení kytice k pomníku sv.Floriána, průvod pak pokračoval do sokolovny kde byl oběd.
Po obědě následovalo přivítání sborů.Náš sbor se taktéž zúčastnil, ihned po skončení šel průvod sborů na místní hřiště, kde pokračovaly oslavy 130.let založení SDH Němčice nad Hanou..
 
  
 
     
 
 
Dětské šibřinky
  14.února
I tato akce hned na druhý den po plese yla velmi zdařilá.Dětí v maskách v tak hojném počtu, že chvílemi byly k nezastavení.
Avšak vše proběhlo v pořádku, děti se bavily různými hrami, které pro ně připravila děvčata s SDH a nakonec si i zaspívaly do mikrofonu nebo řekli nějakou básničku..
   
 
   
 
 
Hasičský maškarní ples
  13.února
Již pátý ročník a stále víc a víc navštěvovaný.Letos nás přijeli podpořit i hasiči s Dobromilic, jako hosté i jako masky.Akce byla velmi zdařilá, všichni se bavili až do ranních hodin...
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
 
TOPlist