Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SDH HRUŠKA

2009
Zpráva o činnosti SDH za rok 2009
 
Vážení bratři a setry hasiči,vážení hosté.Dovolte mi,abych Vás seznámila s činností našeho sboru za rok 2009.
Jako každoročně i letos jsme zahájili sezonu hasišským maškarním plesem,který se konal 13.února
již po páté.Druhý den 14.února jsme za velké účasti dětí uspořádali dětské šibřinky.Finanční efekt z těchto akcí byl velice slušný.
    V měsíci březnu byla provedena technická kontrola hasičské avie,která dopadla dobře a také bylo zakoupené nové pracovní oblečení.Další akcí bylo okrskové námětové cvičení va Vrchoslavicích.Cvičení bylo netradiční a zúčastnilo se ho 6 členů z našeho sboru.Již k tradiční akci patří uctění památky patrona hasičů sv.Floriána 1.května.Letos spojená s oslavami výročí 130 let od založení SDH Němčice nad Hanou,kterých jsme se taktéž zúčastnili.První soutěží byl hanácký pohár ve Víceměřicích,kterého se dopoledne zúčastnili mladší žáci a obsadili 6. místo. Odpoledne bojovaly naše ženy a po neplatném pokusu se neumístily.
V pátek 15.května jsme uskutečnili v kulturním domě hodovou zábavu pro starší generaci se skupinou
animoband J.Štěpánka,v sobotu 16.května 2.hodovou zábavu v hájku,kde zahrály tyto kapely:Ad libitum,Tchoři a Sauria.A v neděli 17.května byly hody a hodový turnaj v malé kopané.Turnaje se zúčastnilo 5 týmů.
23.května memoriál Vladimíra Novotného ve Vrchoslavicích.Opět se zúčastnily jen ženy a vybojovaly 2.místo.
30.května byl memoriál Adolfa Pospíšila v Pivíně.První soutěž veteránů a veteránek.Ženy obsadily krásné 3.místo a muži 1.místo,ke kterému dostali i selátko,které jsme vykrmili a v nejbližší době se uskuteční hasičská zabíjačka.V Pivíně jsme také zakoupili novou stříkačku pro veterány.V tomto měsíci byly také zakoupeny nové desy pro ženy.
13.června se u nás konal memoriál Vratislava Vrány.Ráno přijelo 19 družstev žáků. Mladší žáci se umístili na 8.místě a bramborové 4.místo obsadili starší žáci.Odpoledne proti sobě zápolily ženy a také muži.Holkám se velmi nedařilo a skončily 2,ale překvapivě si vedli kluci,kteří skončili 1.,přestože vůbec necvičili.
11.července se konal pohár starosty obce Doloplazy.I tady dopoledne začali děti.Mladší žáci získali 4.místo.Odpoledne opět muži a ženy,Ženy měly neplatný pokus,protože jim bouchla hadice B a muži,kterým se také nevedlo obdrželi 10.místo.25.července jsme se zúčastnili požární soutěže v Dlouhomilově na šumpersku,kam nás vzali hasiči z Dobromilic.Pro tuto soutěž jsme utvořili smíšené družstvo a s časem 20,43 jsme skončili 4.Útok byl netradiční,běžel se do pravého úhlu kolem sudu.Proběhla i individuální soutěž o flašku mezi námi,Dobromilicemi a Dlouhomilovem a tady jsme si spravili reputaci a zvítězili,a tak určitě nelitujeme,že jsme tenhla výlet absolvovali a snad příští rok se těšíme znovu.
Po mnoha neúspěších,které doprovázel špatný stav hadic jsme za  přispění obecního úřadu zakoupili novou sadu lepších a kvalitnějších hadic.Ihned jsme je vyzkoušeli 8.srpna v Hrušce na poháru starosty obce a koupě se vyplatila.Dali jsme dohromady dvě družstva žem a dvě družstva mužů.Muži A obsadili 5.místo,muži B 6.místo,žany A po  velké smůle konečně 1.místo a ženy B 7. místo.I u nás se uskutečnila soutěž o flašku.Nakonec byla oceněna 4 družstva.Před startem každý musel vypít deci mléka.Umístění na  1.místě muži A Hruška ,na 2. a 3. místě Dobromilice a 4.místo Vrchoslavice,a ti dostali místo flašky litr mléka.
Noční soutěž Dobromilice 15.srpna memoriál Miroslava Rudyka,kde se nám velmi nedařilo ženy na 6.místě a muži na 12.místě.3.srpna naši hasiči soutěžili na akci mikroregion němčicko se baví,kde se umístili na 4.místě.
5.září okrsková veteránská soutěž Víceměřice.Veteráni neobhájili vítězství z loňska a letos  obsadili 5.místo,za to veteránky onhájily a skončily první.
19.září memoriál Jitky Donátové Hruška. Dopoledne opět ml.a st. žáci.Mladší obdrželi 3.místo a starší měli neplatný pokus.Odpoledne soutěžili veteráni a veteránky.Naši veteráni na 2.místě a veteránky na prvním.Byla i individuální soutěž,kde v kategorii veteránů zvítězili němčice a v kategorii veteránek Dobromilice.
A další podzimní okrskové námětové cvičení tentokrát v Dobromilicích.Byl proveden průzkum,vyproštění osob,ošetření a dálková doprava vody.Po skončení námětu také nacvičování první pomoci a také přednáška o průzkumu a nebezpečí,které může vzniknout..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
PLÁN NA ROK 2010
 
Hasičský ples a šibřinky
hody a hodová zábava
všechny naplánované soutěže
vymalovat hasičskou zbrojnici,dodělat venkovní úpravy na hasičce,zhotovit novou základnu,natřít nádž a sušák na hadice a zastřšení kolem udírny.
TOPlist